+355 69 58 44051
mail@albaniatour.ru

Авиабилеты в столицу Албании, г.Тирана и обратно от 15000 рублей

Найти наиболее выгодный вариант перелета можно на сайте AviaSales.ru, достаточно воспользоваться поисковой формой ниже. При бронировании авиабилетов на нашем сайте, Вы получаете скидку 5% на заказ любой экскурсии по Албании!

Инструкции по поиску самых дешевых авиабилетов

Turne ne Shёn Petёrsburg

Zbuloni Shën Petërburgun, qytetin dinamik me histori interesante e të pasur. Shoqëruesit tanë do ta bëjnë udhëtimin tuaj në Petërburg të paharrueshëm.

piterShën Petërburgu http://vimeo.com/77073116

Është e pamundur të shprehesh për Petërburgun vetëm me disa fjalë. Qyteti u themelua në 27 Maj të vitit 1703 nga Pjetri i Madh në një ishull – kënetë, i mbushur me mushkonja, bretkosa dhe magjistare. Pikërisht në këtë vënd, i cili quhej Ishulli i Lepurit, tri shekuj më parë, në 27 Maj, përfundoi ndërtimi i fortesës, e cila për nder të Shën Pjëtrit u quajt me këtë emër. Kjo fortesë ishte fillimi i ndërtimit të qytetit unikal.

Peterburg2Shën Petërburgu është qyteti i dytë për nga madhësia në Rusi me një popullsi prej më shumë se 5 milionë banorë. Ai konsiderohet "kryeqyteti verior i vendit", "qendra kulturore e Rusisë". Gjithashtu, qyteti quhet "Venecia e Veriut", sepse është ngritur në breg të lumit Neva dhe në ishujt e Gjirit Finlandez, të cilët lidhen me kanale të shumtë.

Mirëseerdhët në Shën Petërburg, kryeqytetin e Perandorise Ruse, ku janë ruajtur vendbanimet e perandorëve rusë. Ai është një nga qytetet më të bukur dhe romantikë në botë. Në këtë qytet janë zhvilluar shumë ngjarje historike si, kryengritja e dekabristëve, grusht shteti ne pallatin perandorak, vrasja e perandorit Pavel I, vrasja e Aleksandrit të Dytë, ndikimi i Rasputinit në familjen mbretërore, Revolucioni i vitit 1905, Revolucioni i Tetorit 1917, si rezultat i të cilit në pushtet erdhën komunistët. Gjatë luftës së Dytë Botërore qyteti, atëherë i quajtur "Leningrad", ka përjetuar rrethimin pushtuesve fashistë gjermanë dhe bllokadën e mundimshme, e cila zgjati rreth 2 vjet e gjysmë. Për pasojë, më shumë se një milion banorë kanë humbur jetën.

Saint Petersburg-64Sot Shën Petërburgu është qendër e madhe ekonomike e Rusisë me nivel shumë të lartë kulturor. Qyteti është i njohur si qendër e artit rus, kulturës dhe letërsisë. Në të kanë jetuar Pushkin e Dostojevski.

Qendra e qytetit është përfshirë në listën e trashëgimive kulturore dhe është nën mbrojtjen e UNESKO –s. Në qendër janë ruajtur pallate të bukura dhe monumente. Një nga monumentet më të njohur në gjithë botën është Pallati i Dimrit, i cili përfshin Muzeun Ermitazh, që përmbledh koleksionet më të mëdha të artit në gjithë botën: veprat e Leonardo da Vincit, Rafaelos, Ticianit, Rembrandit, Matisit, Pikasos, si edhe shumë vepra të impresionistëve të mëdhenj.

Ne jemi të sigurt, se ju do të gjeni Shën Petërburgun një nga qytetet më interesante, të cilët ju keni vizituar në botë. Turi juaj në Shën Petërburg do të jetë i paharrueshëm. Mirëseerdhët në qytetin më të bukur dhe të fshehtë!

Më poshtë është itinerari ynë për turneun Shën Petersburg, 5 ditë dhe 4 netë nga 661 euro

Më poshtë është itinerari ynë për turneun Shën Petersburg, 8 ditë dhe 7 netë nga 913 euro

  

piter11Shёn Petёrburgu 5 ditë dhe 4 netë nga 661 euro

 Turi përfshin:

• Ekskursion panoramik në qytet, përfshihrë ndalesën në Fortesën e Pjetërpavllovit;

• Vizitë në Ermitazh;

• Ekskursion ne Pallatin e Ekaterinës dhe qytetin e Pushkinit;

• Vizitë në Petërgof.

piter13Dita 1

Mbërritja në Shën Petërburg.

Me të mbërritur në Shën Petërburg ju do të takoheni nga shoqëruesi ynë miqësor, i cili do t'ju shoqërojë me makinë apo minibus për në hotel. Turi juaj në Petërburg fillon gjatë rrugës për në hotel.

Akomodimi në hotel.

Dreka në restorant(sipas dëshirës).

Ekskursion panoramik në qytet. Ky ekskursion është fillim i shkëlqyer dhe mënyra më e mirë për t'u njohur me monumentet kryesore të qytetit. Guida jonë profesionale do t'ju cojë në Prospektin e Nevës, rruga më e njohur dhe plot gjallëri e qytetit. Këtu do të shikoni disa nga monumentet arkitekturore më interesante të qytetit, përfshirë Katedralen Kazan dhe Pallatin e Dimrit.

piter77

Më pas do të vizitoni ishullin Vasiljevski, rajon i qytetit, ku Pjetri i Parë mendoi të ndërtonte qendrën e qytetit. Ky ishull ndodhet në gjirin e Finlandës. Qendra e Petërburgut ndodhet pranë detit, duke na kujtuar lidhjen e historisë së tij me detin. Turi në këtë ishull përfshin vizitë në fortesën Petropavllovsk – simbolin e Shën Petërburgut – dhe në ndërtesat më të vjetra të qytetit. Këtu do të vizitoni Katedralen Petropavllovsk, vendin e varrimit të mbretërve rusë.

Kthimi në hotel.

Kohë e lirë. Ju mund të shëtisni në rrugët e qytetit dhe të darkoni në restorant, sipas dëshirës. Nëse dëshironi, ne mund t'ju këshillojmë restorant për të darkuar.

piter44

Dita 2

Mëngjesi në hotel.

Vizitë në Ermitazh, një nga muzetë më të mëdhenj në botë. Ai përbëhet nga pesë ndërtesa historike, përfshirë vendbanimin e mbretërvë rusë- Pallati i Dimrit. Në muze ruhen më shumë se tre milionë vepra arti, duke filluar nga veprat më të hershme deri në ato bashkëkohore. Midis thesareve të Ermitazhit janë veprat e Leonardo da Vincit, Rafaelos, Ticianit, Rembrandit, Rubensit dhe koleksioni i mah i impresionistëve dhe postipmresionistëve, përfshirë Matisin dhe Pikason. Në muze do të shpenzojmë tre orë. Për të parë gjithë koleksionet e këtij muzeu do të nevojiten 15 vjet, duke kaluar nga 8 orë në ditë dhe duke shpenzuar 1 minutë për të parë cdo eksponat.

27702 1_ballet-mariinsky-251.n

Kohë e lirë

Në mbrëmje mund të shikoni shfaqje opera ose baleti në teatrin Marinski. (Pagesa shtesë). Por, ju mund të zgjidhni të shikoni një nga shfaqjet më popullore në Rusi "Ndjeje veten Rus!". Gjatë kohës së pushimit ju mund të keni pije ruse dhe ushqim. (Pagesa shtesë).

Dita 3

Mëngjesi në hotel

Peterburg3Ekskursion në Qytetin Pushkin(Carskoe Selo). Pallati dhe Parku në Carskoe Selo janë ish vendbanime të perandorëve rusë, si dhe e perandorit të fundit rus, Nikollait II dhe famljes së tij. Carskoe Selo është monument i mrekullueshëm i artit arkitekturor të shek. XVIII – XIX. Tri parqet në këtë qytet zënë një sipërfaqe prej 600 ha. Në të ndodhen më shumë se 100 monumente arkitekturore: monumente madhështore, paviljone intime, skulptura të krijuara nga mjeshtrat e shkollës veneciane, të tillë si R.Barrati, Tarsia, Bonnaci. Në qendër të qytetit ndodhet Pallati i Ekaterinës me elemente dekorative të shkëlqyera, me mobilje të stilit rus dhe perëndimor, me koleksione unikale porcelani, koleksione jantari, me armë dhe skulptura dekorative prej bronxi. Në Pallat ndodhet Dhoma prej Jantari – vepër unikale arti- e veshur tërësisht me jantar. Gjatë luftës së Dytë Botërore kjo dhomë u bastis nga nacistët, por shumica e elementëve të saj në kohën e sotme janë rivendosur dhe dhoma është hapur për publikun në vitin 2003.

Kohë e lirë

Peterhof-2Dita 4

Mëngjesi në hotel

Vizitë në Petërgof – perla e artit rus – qyteti i parqeve, pallateve dhe shatërvanëve. Në të shkuarën ka qenë rezidenca verore e carëve rusë. Ju do të vizitoni Pallatin – një nga vendet më të njohura të pritjes së personaliteteve të shquara dhe shtresës së lartë. Më pas do të shikoni Parkun e Poshtëm, i cili është vepër origjinale e St Petersburg_Lomonosov-2natyrës. Parku zbukurohet nga 150 shatervane, 4 kaskada monumentale. Në territorin e Parkut ndodhen disa pallate dhe paviljone të tilla si, Monplezir, Pallati i Ekaterinës I, Marli, Kompleksi i Banjës dhe shumë të tjera. Ju mund të shijoni pamjen e mrekullueshme të Gjirit Finlandez.

Kohë e lirë ose shëtitje me varkë(kruizer) në lumin e Nevës (Pagesa shtesë).


24

Dita 5

Mëngjesi në hotel.

Largimi nga hoteli.

Transferim në aeroport.

Ndahuni me Petërburgun, Venecian Veriore, një nga qytetet më interesante dhe të bukura në botë. Ne shpresojmë t'ju shohim sërish në të ardhmen në Rusi. Deri në takimin e ardhshëm!

Sezoni i dimrit (3 janar-31 mars, 1 nëntor - 24 dhjetor) 

 Cmimet në USD per person

Monedha juaj: USD| EUR 

Numri total i udhetareve

2

3 - 4

5 - 6

cmim plotësues

B&B 

1074 826

1037 798

859661

181 139

yje

1381 1062

1340 1031

1145 881

363 279

yje 

1581 1216

1541 1185

1346 1035

473 364

 Sezonin pranverë- vjeshtë (1 prill-30 prill, 1 tetor - 31 tetor)

Cmimet nё USD per person

Monedha juaj:      USD | EUR

 

Numri total i udhetareve

2

3 - 4

5 - 6

cmim plotësues

B&B 

1134 872

1087 836

919 707

263 202

yje

1552 1194

1512 1163

1317 1013

473 364

yje

1724 1326

1684 1295

1487 1144

567 436

Sezoni i nxehtë (1 maj - 30 shtator, 25 dhjetor - 2 janar) 

Cmimet ne USD per person

Monedha juaj:      USD | EUR

 

Numri total i udhetareve

2

3 - 4

5 - 6

cmim plotësues

B&B 

1434 1103 

1398 1075

1219 938

408 314

4 yje

1621 1247

1569 1207

1385 1065

481 370

yje 

1858 1429

1804 1388

1620 1246

605 465

* Cmimet janë për person në bazë të shfrytëzimit në hotel ose apartament. Ju duhet të shtoni çmim plotësues vetëm  në rast se ju udhëtoni në grup, por  dëshironi të qëndroni në një dhomë të vetme. Nëse ju udhëtoni vetëm,  ju lutemi, na kontaktoni dhe ne do t'ju japim një kuotë. Ne ofrojmë zbritje për grupe me 4 ose më shumë persona. Për të zbuluar më shumë në lidhje me normat e grupit,  ju lutemi na kontaktoni.
 
Çmimet përfshijnë bileta për të gjithë muzetë, transportin për muzetë dhe për ekskursione, shërbimi udhëzues, akomodim hoteli, mëngjes në hotel, një  biletë  treni vetëm vajtje nga Moska për në Shën Petersburg (klasa 2, 4- ndarje shtretërish). Çmimi përfshin ftesën pa viza – dokumentet e  nevojshme  për marrjen e një vize ruse, kur aplikoni në Konsullatën ruse në vendin tuaj.
 

Çmimet nuk përfshijnë shërbimet fakultative si dhe biletat e teatrit, kostot e procesit të vizave,  ne mund t'ju ndihmojnë në rezervimin e biletës për zbritje cmimi, na kontaktoni për të mësuar më shumë (ose mund të shihni  biletat  përmes zyrës sonë të internetit) dhe sigurim të udhëtimit. Për të mësuar më shumë rreth procesit të vizave, ju lutemi të na kontaktoni. 

Shёn Petёrburgu 8 ditë dhe 7 netë nga 1052 euro

images 4 Turi përfshin:

• Ekskursion panoramik i qytetit dhe ndalesë në Katedralen e Isakut dhe fortesën Petropavllovsk;

• Ekskursion në Qytetin Pushkin dhe Pallatin e Ekaterinës;

• Shëtitje në qytetin Pavllovsk;

images 5• Shëtitje në qytetin Petërgof;

• Shëtitje në Pallatin e Jusifit;

• Vizitë në Ermitazh.

Dita 1

Mbërritje në Shën Petërburg

Me të mbërritur në Shën Petërburg ju do të takoheni në aeroport piter9nga shoqëruesi ynë miqësor, i cili do t'ju shoqërojë me makinë apo minibus për në hotel. Turi juaj në Petërburg fillon gjatë rrugës për në hotel.

Akomodimi në hotel.

Dreka (sipas dëshirës në restorant).

Pregatitja për ekskursion.

Mirëseerdhët në Shën Petërburg, kryeqytetin e Perandorise Ruse, images 6ku janë ruajtur vendbanimet e perandorëve rusë. Ai është një nga qytetet më të bukur dhe romantikë në botë. Në këtë qytet janë zhvilluar shumë ngjarje historike si, kryengritja e dekabristëve, grushti i shtetit ne pallatin perandorak, vrasja e perandorit Pavel I, vrasja e Aleksandrit të Dytë, ndikimi i Rasputinit në familjen mbretërore, Revolucioni i vitit 1905, Revolucioni i Tetorit 1917, si rezultat i të cilit në pushtet erdhën komunistët. Gjatë luftës së Dytë Botërore qyteti, atëherë i quajtur "Leningrad", ka përjetuar rrethimin pushtuesve fashistë gjermanë dhe bllokadën e mundimshme, e cila zgjati rreth 2 vjet e gjysmë. Për pasojë, më shumë se një milion images 10banorë kanë humbur jetën.

Sot Shën Petërburg është qendër e madhe ekonomike e Rusisë me nivel shumë të lartë kulturor. Qyteti është i njohur si qendër e artit rus, kulturës dhe letërsisë. Në të kanë jetuar Pushkin e Dostojevski.

Qendra e qytetit është përfshirë në listën e trashëgimive kulturore dhe është nën mbrojtjen e UNESKO–s. Në qendër janë ruajtur pallate të bukura dhe monumente. Një nga monumentet më të njohur në gjithë botën është Pallati i Dimrit, i cili përfshin Muzeun Ermitazh, që përmbledh koleksionet më të mëdha të artit në gjithë botën: veprat e Leonardo da Vincit, Rafaelos, Ticianit, Rembrandit, Matisit, Pikasos, si edhe shumë vepra të impresionistëve të mëdhenj.

Ne jemi të sigurt, se ju do të gjeni Shën Petërburgun një nga qytetet më interesante, të cilët ju keni vizituar në botë. Turi juaj në Shën Petërburg do të jetë i paharrueshëm. Mirëseerdhët në qytetin më të bukur dhe të fshehtë!

images 9Dita 2

Mëngjesi në hotel

Ekskursion panoramik në qytet. Ky ekskursion është fillim i shkëlqyer dhe mënyra më e mirë për t'u njohur me monumentet kryesore të qytetit. Guida jonë profesionale do t'ju cojë në Prospektin e Nevës, rruga më e njohur dhe plot gjallëri e qytetit. Këtu do të shikoni disa nga monumentet arkitekturore më interesante të qytetit, përfshirë Katedralen Kazan dhe Pallatin e piter118Dimrit.

Më pas do të vizitoni ishullin Vasiljevski, rajon i qytetit, ku Pjetri i Parë mendoi të ndërtonte qendrën e qytetit. Ky ishull ndodhet në gjirin e Finlandës. Qendra e Petërburgut ndodhet pranë detit, duke na kujtuar lidhjen e historisë së tij me detin. Turi në këtë ishull përfshin vizitë në fortesën Petropavllovsk – simbolin e Shën Petërburgut – dhe në ndërtesat më të vjetra të qytetit. Këtu do të vizitoni Katedralen Petropavllovsk, vendin e varrimit të mbretërve rusë.


hermitageKthimi në hotel.

Kohë e lirë. Ju mund të shëtisni në rrugët e qytetit dhe të darkoni në restorant, sipas dëshirës. Nëse dëshironi, ne mund t'ju këshillojmë restorant për të darkuar.


Dita 3

Mëngjesi në hotel.

023Vizitë në Ermitazh, një nga muzetë më të mëdhenj në botë. Ai përbëhet nga pesë ndërtesa historike, përfshirë vendbanimin e mbretërvë rusë- Pallati i Dimrit. Në muze ruhen më shumë se tre milionë vepra arti, duke filluar nga veprat më të hershme deri në ato bashkëkohore. Midis thesareve të Ermitazhit janë veprat e Leonardo da Vincit, Rafaelos, Ticianit, Rembrandit, Rubensit dhe koleksioni i mah i impresionistëve dhe postipmresionistëve, përfshirë Matisin dhe Pikason. Në muze do të shpenzojmë tre orë. Për të parë gjithë koleksionet e këtij muzeu do të nevojiten 15 vjet, duke kaluar nga 8 orë në ditë dhe duke shpenzuar 1 minutë për të parë cdo eksponat.

Kohë e lirë

Në mbrëmje mund të shikoni shfaqje opera ose baleti në teatrin Marinski. (Pagesa shtesë). Por, ju mund të zgjidhni të shikoni një nga shfaqjet më popullore në Rusi "Ndjeje veten Rus!". Gjatë kohës së pushimit ju mund të keni pije ruse dhe ushqim. (Pagesa shtesë).

Pushkin-3Dita 4

Mëngjesi në hotel

Ekskursion në Qytetin Pushkin(Carskoe Selo). Pallati dhe Parku në Carskoe Selo janë ish vendbanime të perandorëve rusë, si dhe e perandorit të fundit rus, Nikollait II dhe famljes së tij. Carskoe Selo është monument i mrekullueshëm i artit arkitekturor të shek. XVIII – XIX. Tri parqet në këtë qytet zënë një sipërfaqe prej 600 ha. Në të ndodhen më shumë se 100 monumente arkitekturore: monumente ambermadhështore, paviljone intime, skulptura të krijuara nga mjeshtrat e shkollës veneciane, të tillë si R.Barrati, Tarsia, Bonnaci. Në qendër të qytetit ndodhet Pallati i Ekaterinës me elemente dekorative të shkëlqyera, me mobilje të stilit rus dhe perëndimor, me koleksione unikale porcelani, koleksione jantari, me armë dhe skulptura dekorative prej bronxi. Në Pallat ndodhet Dhoma prej Jantari – vepër unikale arti- e veshur tërësisht me jantar. Gjatë luftës së Dytë Botërore kjo dhomë u bastis nga nacistët, por shumica e elementëve të saj në kohën e sotme janë rivendosur dhe dhoma është hapur për publikun në vitin 2003.

pavlovsk

Dreka në restorant pranë qytetit(sipas dëshirës).

Pasdite – Vizitë në qytetin Pavllovsk, ku ndodhej rezidenca e Perandorëve rusë. Qyteti është ndërtuar në fund të shek. XVIII dhe fillim të shek. XIX. Ai është përdorur si rezidencë veriore e perandorit Pavel I dhe familjes së tij. Parku me natyrë të mrekullueshme është një nga më të mëdhenjtë në Europë dhe zë një sipërfaqe prej 600 ha. Koleksioni i muzeut të pallatit përbëhet nga portretet e piktorëve rusë, si edhe peisazhe dhe grafikë nga qyteti Pavllovski.

peterhofDita 5

Mëngjesi në hotel

Mëngjesi në hotel

Vizitë në Petërgof – perla e artit rus – qyteti i parqeve, pallateve dhe shatërvanëve. Në të shkuarën ka qenë rezidenca verore e carëve rusë. Ju do të vizitoni Pallatin – një nga vendet më të njohura të pritjes së personaliteteve të shquara dhe shtresës së lartë. Më pas do të shikoni Parkun e Poshtëm, i cili është vepër images 3origjinale e natyrës. Parku zbukurohet nga 150 shatervane, 4 kaskada monumentale. Në territorin e Parkut ndodhen disa pallate dhe paviljone të tilla si, Monplezir, Pallati i Ekaterinës I, Marli, Kompleksi i Banjës dhe shumë të tjera. Ju mund të shijoni pamjen e mrekullueshme të Gjirit Finlandez.

Kohë e lirë ose shëtitje me varkë(kruizer) në lumin e Nevës (Pagesa shtesë).

Dita 6

jusupovMëngjesi në hotel

Vizitë në Pallatin e Jusufit. Në të kanë ndodhur shumë ngjarje historike. Gjatë vizitës ju do të shihni salla ceremoniale, kinoteatër unikal familjar, dhoma komode për pushim. Ky pallat është i lidhur me vdekjen e Grigori Rasputinit. Ju do të mësoni më shumë për historinë e tij dhe vdekjen e Rasputinit nga duart e Dukës Feliks Jusufit dhe Dukës së Madh Dmitri Pavllovic natën e 16 Dhjetorit të vitit 1916. Kjo është histori interesante, e mbushur me të fshehta dhe intriga.

33d1089401n4020Kohë e lirë

Dita 7

Mëngjesi në hotel.

Kohë e lirë për shoping, mund të blini suvenire. Gjithashtu, ju mund të shëtisni në qytet për ta njohur atë më shumë.

Por, mund të zgjidhni ekskursion shtesë, nëse doni të njihni më shumë qytetin apo nëse keni interes në fushën e artit dhe historisë së Petërbugut (Pagesa shtesë).

Dita 8

Mëngjesi në hotel

Largimi nga hoteli

Transferim në aeroport

Ndahuni me Petërburgun, Venecian Veriore, një nga qytetet më interesante dhe të bukura në botë. Ne shpresojmë t'ju shohim sërish në të ardhmen në Rusi. Mirupafshim, deri në takimin e ardhshëm!

 

Sezoni i dimrit (3 janar-31 mars, 1 nëntor - 24 dhjetor) 

 Cmimet në USD per person

Monedha juaj: USD| EUR 

Numri total i udhetareve

2

3 - 4

5 - 6

cmim plotësues

B&B 

1691 1301

1599 1230

1368 1052

317 244

yje

2210 1700

2109 1692

1854 1426

634 488

yje 

2561 1970

2458 1891

2205 1696

829 638

Sezonin pranverë- vjeshtë (1 prill-30 prill, 1 tetor - 31 tetor)

Cmimet nё USD per person

Monedha juaj:      USD | EUR

 

Numri total i udhetareve

2

3 - 4

5 - 6

cmim plotësues

B&B  

1799 1384 

1695 1304 

1477 1136 

458 352 

yje

2510 1931 

2409 1853 

1477 1136 

829 638 

yje

 2811 2162 

2709 2084 

 2454 1888 

992 763 

Sezoni i nxehtë (1 maj - 30 shtator, 25 dhjetor - 2 janar) 

Cmimet ne USD per person

Monedha juaj:      USD | EUR

 

Numri total i udhetareve

2

3 - 4

5 - 6

cmim plotësues

B&B 

2322 1786

 2228 1714 

1998 1537 

 715 550 

4 yje

2634 2026

 

 2519 1938

 

 2279 1753

 

 839 645

 

yje 

3046 2343

 

2932 2255 

2691 2070

1052 809

* Cmimet janë për person në bazë të shfrytëzimit në hotel ose apartament. Ju duhet të shtoni çmim plotësues vetëm  në rast se ju udhëtoni në grup, por  dëshironi të qëndroni në një dhomë të vetme. Nëse ju udhëtoni vetëm,  ju lutemi, na kontaktoni dhe ne do t'ju japim një kuotë. Ne ofrojmë zbritje për grupe me 4 ose më shumë persona. Për të zbuluar më shumë në lidhje me normat e grupit,  ju lutemi na kontaktoni.
 
Çmimet përfshijnë bileta për të gjithë muzetë, transportin për muzetë dhe për ekskursione, shërbimi udhëzues, akomodim hoteli, mëngjes në hotel, një  biletë  treni vetëm vajtje nga Moska për në Shën Petersburg (klasa 2, 4- ndarje shtretërish). Çmimi përfshin ftesën pa viza – dokumentet e  nevojshme  për marrjen e një vize ruse, kur aplikoni në Konsullatën ruse në vendin tuaj.
 

Çmimet nuk përfshijnë shërbimet fakultative si dhe biletat e teatrit, kostot e procesit të vizave,  ne mund t'ju ndihmojnë në rezervimin e biletës për zbritje cmimi, na kontaktoni për të mësuar më shumë (ose mund të shihni  biletat  përmes zyrës sonë të internetit) dhe sigurim të udhëtimit. Për të mësuar më shumë rreth procesit të vizave, ju lutemi të na kontaktoni. 

 

 

 

Подписаться на специальные предложения

Будьте в курсе последних новостей Албании и специальных предложений от нашей компании!
Это бесплатно и займет всего полминуты
Ваш e-mail никогда не будет опубликован. Вы можете отписаться от рассылки в любой момент по ссылке в письме.